مخمس بر غزل: محترم مسعود خليلي ملال خويش ببينم، ولي ملال تو ني به غير عشق من، عشقِ دگر حلال تو ني چو من کسان دگر، کشته‌ي وصال تو ني شکسته باد پرَي من، وليک بال ِ تو ني سياه باد رخ ِ من، ولي جمال ِ تو ني ----------------------------- به گوشه گوشه‌ي رنگين بهار رفتم و ديدم به کهکشان بلنداي يار رفتم و ديدم به هر حديقه و هر مرغزار رفتم و ديدم به فصل ِ گل به چمنزار رفتم و ديدم گلاب و‌ نرگس و سوسن، ولي مثال ِ تو ني ----------------------------- به هر کجا ز تو گويند و گشته‌ي مشهور چو آفتاب شدي و به ديده کردي ظهور به جان من شده اي فرقت و غمي منصور همانکه سر به فلک ميزدي به ناز و غرور بداشت هيبت و شوکت، ولي جلال ِ تو ني ------------------------------ تو هست و بود من هستي، تو هستي شايق عشق تو در اسارت و درد من هستي، رايق عشق تو افتخار مني هستي، تو هستي، فايق عشق هميشه آرزوي من بودي ز خالق عشق زوال خويش ببينم ، ولي زوال ِتو ني ------------------------------- به پيش بارگه ات من خدا خدا کردم سرم به مقدم سبزي تو من فدا کردم غزل سرودم و محمود را ثنا کردم بديدمت که چو سروي بدل دعا کردم خميده باد قد من ، ولي نهال تو ني -------------------------------- دوشنبه 24 اسد 1401خورشيدي که برابر ميشود به 15 آگست 2022 ترسايي سرودم  احمد محمود امپراطور ahmad mahmood imperator

مخمس بر غزل: محترم مسعود خليلي

ملال خويش ببينم، ولي ملال تو ني

به غير عشق من، عشقِ دگر حلال تو ني

چو من کسان دگر، کشته‌ي وصال تو ني

شکسته باد پرَي من، وليک بال ِ تو ني

سياه باد رخ ِ من، ولي جمال ِ تو ني

-----------------------------

به گوشه گوشه‌ي رنگين بهار رفتم و ديدم

به کهکشان بلنداي يار رفتم و ديدم

به هر حديقه و هر مرغزار رفتم و ديدم

به فصل ِ گل به چمنزار رفتم و ديدم

گلاب و‌ نرگس و سوسن، ولي مثال ِ تو ني

-----------------------------

به هر کجا ز تو گويند و گشته‌ي مشهور

چو آفتاب شدي و به ديده کردي ظهور

به جان من شده اي فرقت و غمي منصور

همانکه سر به فلک ميزدي به ناز و غرور

بداشت هيبت و شوکت، ولي جلال ِ تو ني

------------------------------

تو هست و بود من هستي، تو هستي شايق عشق

تو در اسارت و درد من هستي، رايق عشق

تو افتخار من هستي، تو هستي، فايق عشق

هميشه آرزوي من بودي ز خالق عشق

زوال خويش ببينم ، ولي زوال ِتو ني

-------------------------------

به پيش بارگه ات من خدا خدا کردم

سرم به مقدم سبزي تو من فدا کردم

غزل سرودم و محمود را ثنا کردم

بديدمت که چو سروي بدل دعا کردم

خميده باد قد من ، ولي نهال تو ني

--------------------------------

دوشنبه 24 اسد 1401خورشيدي

که برابر ميشود به 15 آگست 2022 ترسايي

سرودم

احمد محمود امپراطور

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه اينترنتي شال و روسري پارلا Xingyu انتي ويروس ها فروشگاه اينترنتي خريد و فروش تبلت و گوشي ارزان قيمت WebDot توليد سررسيد وتقويم روميزي Maggie قيمت اسکلت فلزي | گروه صنعتي آونگ ژيلا شرکت موپن