يادي از مردي که پاک آمد و، پاک  زيست و پاک به رحمت حق پيوست.  --------------------------------  سروران، عزيزان و دوستان  گرانقدر و بي آلايشم  سلام و عليکم و رحمته الله برکات.!  تمنا ميکنم با دودمان نجيب تان در هر گوشه و  کنار جهان که هستيد سالم و سر حال باشيد  و عقربه هاي زمان موفق آرزو هايتان ثانيه و ثالثه بپيمايد.  امروز براي من روز متفاوت است روز يست  که همه ساله آنرا با حضور داشت بزرگان و خبره گان  تجليل ميکرديم.  ولي با گذشت پنج سال اين روز سبز و خجسته را  با اشک حسرت و تنهايي بزرگ داشت ميکنم.  سيزدهم ميزان مصادف است  به هشتاد و سومين سالروز تولد شاعر توانا؛  مرد سياست؛ شخصيت ملي؛الگوي وفاداري  وطن پرستي وفرزند معنوي و ياور نظامي  آخرين پادشاه افغانستان  (شير احمد ياور کنگورچي).  امروز غرق خاطرات شدم که در چنين روزي  در سيزدهم ميزان سال 1393 آمادگي گرفتم  تا خودماني تر از جشن تولد حضرت قبله ام تجليل کنم.  تصوير ايشان را بزرگ چاپ کردم و با هداياي مختلف که  از پيش آماده ساخته بودم منتظر ماندم که چه وقت  از اتاق کار خود بيرون شوند تا به پيشواز شان بروم  که ناگهان از منزل بالا ساختمان خانه  صداي زمزمه هايشان طنين انداز شد،  نزديک شدم و سلام کردم  گفت خيريت است  گفتم بلي صاحب  ولي امروز براي ما روز زيبا و با شکوه است.  خنديد و گفت چطور؟  گفتم صاحب امروز سيزدهم ميزان روز تولد شماست.  گفت من پير شدم و خودت هنوز جشن تولد ميگيري؟  گفتم خواهش ميکنم.  بعد تصوير را خدمت شان تقديم کردم،  گفت زيباست اما چه ضرور من که خود زنده هستم چه  نيازي به چوکات نمودن تصوير آنهم به اين بزرگي  مکث کوتاه کرد و  گفت بسيار تشکر بچيم  پيش آمدن و رويم را  بوسيدن و من دست هايشان بوسيدم  برايم آرزوي سلامتي و بهروزي کرد.  فکر کنم آنروز آخرين خوشي هايم بود که  با حضرت استاد کنگورچي داشتم و از آن به  بعد چه روز هاي دشوار سرم گذشت و امروز پا همان تصوير بيجان  سالروز شانرا همراه مادرم با تلاوت قرآن عظيم الشان گرامي داشتيم.  روحشان شاد نامشان ستوده باد.  يکشنبه 13 ميزان 1399هجري خورشيدي  امپراطور  کابل/افغانستان

يادي از مردي که پاک آمد و، پاک

زيست و پاک به رحمت حق پيوست.

--------------------------------

سروران، عزيزان و دوستان

گرانقدر و بي آلايشم

سلام و عليکم و رحمته الله برکات.!

تمنا ميکنم با دودمان نجيب تان در هر گوشه و

کنار جهان که هستيد سالم و سر حال باشيد

و عقربه هاي زمان موفق آرزو هايتان ثانيه و ثالثه بپيمايد.

امروز براي من روز متفاوت است روز يست

که همه ساله آنرا با حضور داشت بزرگان و خبره گان

تجليل ميکرديم.

ولي با گذشت پنج سال اين روز سبز و خجسته را

با اشک حسرت و تنهايي بزرگ داشت ميکنم.

سيزدهم ميزان مصادف است

به هشتاد و سومين سالروز تولد شاعر توانا؛

مرد سياست؛ شخصيت ملي؛الگوي وفاداري

وطن پرستي وفرزند معنوي و ياور نظامي

آخرين پادشاه افغانستان

(شير احمد ياور کنگورچي).

امروز غرق خاطرات شدم که در چنين روزي

در سيزدهم ميزان سال 1393 آمادگي گرفتم

تا خودماني تر از جشن تولد حضرت قبله ام تجليل کنم.

تصوير ايشان را بزرگ چاپ کردم و با هداياي مختلف که

از پيش آماده ساخته بودم منتظر ماندم که چه وقت

از اتاق کار خود بيرون شوند تا به پيشواز شان بروم

که ناگهان از منزل بالا ساختمان خانه

صداي زمزمه هايشان طنين انداز شد،

نزديک شدم و سلام کردم

گفت خيريت است

گفتم بلي صاحب

ولي امروز براي ما روز زيبا و با شکوه است.

خنديد و گفت چطور؟

گفتم صاحب امروز سيزدهم ميزان روز تولد شماست.

گفت من پير شدم و خودت هنوز جشن تولد ميگيري؟

گفتم خواهش ميکنم.

بعد تصوير را خدمت شان تقديم کردم،

گفت زيباست اما چه ضرور من که خود زنده هستم چه

نيازي به چوکات نمودن تصوير آنهم به اين بزرگي

مکث کوتاه کرد و

گفت بسيار تشکر بچيم

پيش آمدن و رويم را

بوسيدن و من دست هايشان بوسيدم

برايم آرزوي سلامتي و بهروزي کرد.

فکر کنم آنروز آخرين خوشي هايم بود که

با حضرت استاد کنگورچي داشتم و از آن به

بعد چه روز هاي دشوار سرم گذشت و امروز پا همان تصوير بيجان

سالروز شانرا همراه مادرم با تلاوت قرآن عظيم الشان گرامي داشتيم.

روحشان شاد نامشان ستوده باد.

يکشنبه 13 ميزان 1399هجري خورشيدي

امپراطور

کابل/افغانستان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مهارت هاي مطالعه http://www.wwwavgcom-retail.com/ روز نوشت | حرف دلي | درد دل سايت خبرگزاري حقوقي وکيل پرس تور خارجي | بليط هواپيما | رزرو هتل | گلفام سفر تور تايلند – تور پوكت – چارتر تايلند| تور آفريقاي جنوبي – Sirun Sona دستگاه هاي صنعتي مرجع دانلود بازي ها و برنامه هاي اندرويد Tamara